PREVIEW 23. KOLA LALIGY: FC BARCELONA – CD LEGANÉS

PREVIEW 23. KOLA LALIGY: FC BARCELONA – CD LEGANÉS

Po ostudném výkonu v Lize mistrů, který podtrhl celosezónní pochybnosti nad kompetentností trenéra Enriqueho a motivovaností týmu, se FC Barcelona vrací před vlastní publikum na půdu LaLigy. Jako soupeř na Camp Nou přijede Leganés, které se snaží udržet v nejvyšší soutěži.

Klub z okraje Madridu tráví v LaLize první sezonu ve své historii a bude se muset ještě hodně snažit, aby nespadl zpátky do Segundy, neboť je momentálně na 17. místě dva body před 18. Sportingem Gijón a 19. Granadou. V minulém kole Leganés hrálo právě s Gijónem a na domácím hřišti prohrálo 0:2. Hlavním nedostatkem mužstva Asiera Gariatana je střílení gólů, protože těch má na kontě jen 15, tedy nejméně z celé soutěže. 

Chybět k tomu budou dva důležití záložníci Rubén Pérez (karty) a David Timor (zranění). Dále je mimo hru útočník Mamadou Koné a dlouhodobě brankář Jon Serantes a křídlo Robert Ibáñez.

Podle Luise Enriqueho ovšem Leganés není závislé na jedné taktice ani individualitě. "Nevím, jaké variantě budeme čelit, ale obvykle používají vysoké napadání," řekl na tiskové konferenci barcelonský kouč, který musel opakovaně odrážet dotazy na úterní porážku v Paříži. "Samozřejmě je to věc, která zůstává v mé hlavě, jenže teď není čas přemýšlet o odvetě. Před ní nás čekají čtyři ligové zápasy.... Média jsem nikdy neposlouchal a nehodlám s tím začínat. Bez kamery nebo mikrofonu nemůžu ujít ani 10 metrů – dokonce ani když jsem opilý."

V Enriqueho sestavě bude určitě chybět Sergio Busquets, jenž si musí odpykat karetní trest. Uzdravit se ještě nestihl Javier Mascherano a Arda Turan čeká na zelenou od lékařů. Kdo by naopak v základní jedenáctce neměl chybět, je kapitán Andrés Iniesta, pro něhož to bude 400. start v první lize. 


Predikce utkání

Primera División - 23. kolo 19. února 2017, 20:45 Camp Nou Review

FC Barcelona

Ignacio Villanueva

CD Leganés

Předpokládané sestavy


Předpokládané sestavy
FC Barcelona

Ter Stegen - Roberto, Piqué, Mathieu, Digne - Rafinha, Rakitič, Iniesta - Messi, Suárez, Neymar

Předpokládané sestavy
CD Leganés

Herrerín - Díaz, Mantovani, Insua, Rico - Gabriel, Martín - García, Szymanowski, Bueno - Guerrero

Poslední zápasy


Poslední zápasy
FC Barcelona

cant determine date - teams:score - league