Rayo Vallecano 1:0 FC Barcelona

Barça nezvládla souboj vloženého 11.kola LaLigy proti Rayu Vallecanu a prohrála na Estadio de Vallecas 1:0 po gólu Falcaa. Byl to souboj dvou sousedů v tabulce, protože Rayo se před zápasem nacházelo na osmé pozici a Barcelona byla devátá. Klub z předměstí Madridu se pyšnil především fantastickou domácí formou, protože vyhrál všechny 4 své domácí utkání v této sezóně se skvělým skóre 12:2. V základní sestavě hostů se poprvé objevil Sergio Aguero.

Úvod utkání odrážel průběh celého utkání. Barcelona držela míč na svých kopačkách, zatímco Rayo hrozilo z rychlých brejků a v některých momentech dokázal domácí tým na hosty vyvinout nepříjemný nátlak.  Hned ve 3.minutě po ztrátě Erica Garcii se pokoušel jeho jmenovec Álvaro Garcia překonat Ter Stegena z půlky hřiště, ale Němce nepřekvapil. První nebezpečnější situace na straně Katalánců přišla v 9.minutě, Nico González totiž dokázal účinně napadat rozehrávku a získal míč v nebezpečném prostoru, který se dostal odrazem dostal až k Memphisovi Depayovi, který svou přízemní střelou ale minule levou tyč Dimitrievskiho. Ve 20.minutě se poprvé dostal ke slovu asi nejznámější hráč domácích, Falcao se obtočil před šestnáctkou Ter Stegena a vystřelil. Jeho ránu tečoval Piqué a následně Ter Stegen vyrazil na roh. Ve 30.minutě přišel první gól utkání. Sergio Busquets se jako jeden z nejzkušenějších dopustil hloupé chyby a přišel o jednoduchý míč, který si nepokryl před Trejem na polovině hřiště, kapitán domácích postupoval směrem k vápně a přihrál Falcaovi, který si míč zasekl před Piquém a obstřelil ho až za záda Ter Stegena - 1:0. V 36.minutě mohli hosté vyrovnat, po centru Depaye byl v obrovské příležitosti Dest, který z bezprostřední blízkosti minul. Dále se v prvním poločase nic vážnějšího nestalo, připomínal klasický průběh zápasů v této sezóně. Barcelona držela míč, ale vypracovat si šanci bylo pro ni neuvěřitelně složité. Rayo šlo do kabin s jednobrankovým vedením.

Do druhého poločasu se šlo beze změn. První vážnější situace nastala v 50.minutě, kdy dostal za obranu výbornou přihrávku Nico González, ale těsně minul ve velké příležitosti levou konstrukci domácí branky. O 5 minut později spálil šanci Aguero, na hranici vápna dostal argentinský útočník míč, ovšem mířil nad branku. Barcelona držela míč a vytvářela si náznaky šancí, jenže Rayo dobře posouvalo svůj obranný blok a hostům to dělalo veliké problémy, protože s míčem nepracovali v příliš vysokém tempu a pokud už se ke střele dostali, nemířila na branku. V 71.minutě přišel důležitý moment. Memphis byl podražen ve vápně Valentinem a sudí Lahoz nařídil pro Katalánce penaltu, ke které se postavil sám faulovaný Memphis Depay, ale jeho pokutový kop vychytal Dimitrievski. Obrovská šance tak zůstala nevyužita, jednalo se vůbec o první střelu Barçy na branku. Kdo čekal závěrečný tlak Barçy byl na omylu. Katalánci si vyměňovali míč krátkými přihrávkami, ale do šancí se nedostávali, to naopak domácí Rayo hrozilo z brejků, ale jejich střely byly zablokované hostující obranou. Nic zvláštního se ke konci zápasu nedělo a to i přesto, že sudí Lahoz nastavil 8 minut. Poslední šance Barcelony přišla v 97.minutě, kdy se k hlavičce dostal Aguero po centru Desta ale mířil vysoko. V poslední nastavené minutě se po centru Aguera se dostal k zakončení ještě Gavi, ale minul. Rayo si pohlídalo výsledek a Barçu porazilo 1:0. Pro klub z předměstí Madridu to byla první výhra nad Barçou od roku 2002.

LaLiga - 11. kolo 27. října 2021, 19:00 Campo de Fútbol de Vallecas, Madrid Nova Sport 3