REAL SOCIEDAD 2:4 FC BARCELONA

Ligové prokletí na Anoetě je konečně prolomeno! Barcelona sice prohrávala už 0:2 a k tomu jí rozhodčí ještě jeden inkasovaný gól odpustil, ale díky kontaktní brance Paulinha a skvělému Luisi Suárezovi odváží tři body.

Navzdory průtrži mračen nezačali Katalánci vůbec špatně a prvních deset minut byli aktivnější, jenže další vývoj hry závisel spíše na domácích, kteří se z první povedené akce dostali do vedení. Prieto z pravé strany našel Williana Josého a ten takřka perfektní hlavičkou pod břevno nedal Ter Stegenovi šanci.

Od té chvíle se více prosazovali svěřenci Eusebia, kteří byli rychlejší, hlavně díky Canalesovi kreativnější a efektivně se uvolňovali na křídlech. Přicházely tak i další příležitosti a ve 30. minutě se barcelonská síť rozvlnila podruhé, když Willianovu střelu tečoval Piqué. Gól však nebyl uznán pro domnělý faul na Rakitiče, což baskičtí příznivci pochopitelně nesli velmi nelibě. Nicméně o čtyři minuty později už jim ani rozhodčí radost nezkazil. Canales ve vápně uvolnil Juanmiho, jenž za přispění Roberta přidal druhou branku.

Ještě do poločasu přesto dokázal lídr tabulky snížit. Suárez se skvěle odpoutal od obránců a nacentroval Paulinhovi, jenž se v dosud největší šanci svého týmu nemýlil. A ani ne po pěti minutách druhé půle bylo vyrovnáno, když Suárez dostal míč do podobného místa a tentokrát krásným obloučkem překonal brankáře Rulliho sám.

Poté byla dominantnější Barça, ačkoliv v ofenzivě to ani po vystřídání Dembélého příliš patrné nebylo. Utkání tak prakticky rozhodla chyba, která přišla v 71. minutě: Rulliho odkop Vermaelen odhlavičkoval zpět k šestnáctce Realu Sociedad, kde na něj číhal zapomenutý Suárez. Uruguayec situaci nijak nekomplikoval a prostě napálil míč k bližší tyči, 2:3! Erreala už druhý dech nenašla, naopak Messi v 85. minutě pečetil výhru přímým kopem z nějakých 27 metrů.

Barcelona tak zůstává jediným neporaženým mužstvem v rámci elitní pětky evropských soutěží.

14. ledna 2018, 20:45 Estadio Anoeta Digi Sport 3

Real Sociedad

2 : 4 José González

Willian (A - Prieto) 11'
Juanmi (A - Canales) 34'
  39' Paulinho (A - Suárez)
  50' Suárez (A - Messi)
  60' Roberto
Illarramendi 63'
  71' Suárez (A - Vermaelen)
Oyarzabal 84'
  85' Messi
  90+1' Piqué

Rulli - Odriozola, Llorente, Navas,, Rodrigues -Canales, Illaramendi, Zurutuza (56' Zubeldia), Juanmi (60' Oyarzabal) - Prieto (79' Januzaj) - Willian

Ter Stegen - Sergi Roberto, Mascherano, Vermaelen, Alba - Paulinho (65' Dembélé), Rakitič, Busquets, Gomes (80' Digne) - Messi, Suárez (90' Denis)

Anoeta poražena! <3
Ten pocit, když má obhájce Ligy Mistrů v čele s nejlepším hráčem za posledních 20 let blíž k sestupu než 1. místu v lize.

14.01.2018, 23:11
hroch11 hroch11

*téměř blíž

14.01.2018, 23:16

Čím dnes začít...No, Valverde náš tým neskutečně stmelil a dokážeme být silní po všech stránkách, i když chybičky se vždy najdou, neni snadné otáčet venku stav 0:2, dost často nám tyhle reakce na nepříznivý vývoj zápasu dělali problémy a nevěděli jsme kudy kam. Zase skvělej Vermaelen, strašně se mi líbí jeho vyhodnocování situací, nebojí se ani vyvážet bálon a to dost přesvědčivě. Na něm je vidět jak strašně má fotbal rád, nepřestal si věřit a odevzdává nám vše i po tom všem čím si prošel, mam z něj radost. Byl odepsanej a najednou je tady a má slušnou pozici. Suaréz se vrací do starých kolejí, Leo nám zase nadělil gólik s přímáku. Busquets skvělej, Dembelé potřebuje čas a Piqué na konci zbytečně agresivní skluz a pak se ještě rozčilujesmileyKonečně jsme to na Anoetě zvládli a udrželi si tak neporazitelnost. Visca el Barcasmiley

14.01.2018, 23:14
Pablo Culé Pablo Culé

Pardon *z přímáku* smiley

Pri 2:0 som ešte veril že uhráme remízu :) na prekliatej pôde Realu Sociedad sme naposledy vyhrali 5.5.2007 !!! Celých 11 rokov nám trvalo až do dnešného dňa :) Visca el Barca !!! smiley
smileysmiley

14.01.2018, 23:15

Pro mě překvapivá sestava. Hlavně složení zálohy. Druhá půle výborná. Tři body jsou doma a další krůček k titulu. Suarez příjemně překvapil a Leův přímák byla lahůdka. smiley

14.01.2018, 23:55
Caltic8
Administrátor

Real Madrid je v tuhle chvíli blíž sestupovému pásmu než Barceloně smiley

14.01.2018, 23:57

Do poslední věty reportu se chybička vloudila. Stejně neporažená je též Škodovka Plzeň, není-liž pravda?smiley Jinaksmiley

15.01.2018, 08:20
Messias19 člen_0298

Chybička to není, jelikož Plzeň není určitě v TOP 5 nejlepších lig v Evropě smileyVisca el Barca i Visca Catalunya! smiley

Hmmm :/
Zatim se ty drobný za něj vyplatily :) Snad to nebude novej Rosa. Potenciál by byl, teď ještě to zdravíčko.

Z vlastní zkušenosti můžu říct že ikdyž se hamrstring léčí dlouho, ještě déle se léčí hlava.
Vytěsnit z mysli myšlenky na to, že se každým neopatrným pohybem můžu zase zranit,
(a že obnovené zranění je horší než nové, to je jasná věc), to není jednoduchá záležitost.

Budu mu fandit,
ale nemůžu se ubránit dojmu, že sem na něm přesně tuto obezřetnost vůči jakémukoliv neočekávanému rychlému pohybu v posledních zápasech pozoroval.

15.01.2018, 17:21

Pre zisk trofejí je dôležitejšia forma na jar než na jeseň a tá sa postupne zlepšuje. Na začiatku sezóny nebola hra ža taká dobrá, hoci výsledky boli dobré. Teraz je sú aj výsledky, aj hra. Mám pocit, že hráči začínajú mať radosť z futbalu. Suchoty sa skončili. Titul by uniknúť nemal, postup cez Chelsea vidím reálne.

15.01.2018, 14:55

OT: Jen by mě zajímalo,kdy konečně začne ten výprodej? Po včerejším zápase opravdu nerozumím Valverdeho údajné touze si nechat Gomese... Ten je opravdu snadno nahraditelný. Rafinha za 20 do Interu zamítnut. Prý je to málo.... Denis nevyužívaný, Deulofeu nikde, Paco, Mascherano stále nepotvrzený... Nic proti nim,ale neříkal Valverde,že preferuje užší kádr s doplňováním mladíků? Podle mě by ještě minimálně tři hráči měli jít pryč...

15.01.2018, 20:30
Bobish Meshuggah82

On je ale docela problém, když útok Messi - L. Suárez - Paulinho nastřílel dohromady jenom v lize 38 gólů v něm někoho nahrazovat. Mascherano se probírá a podle médií už je vlastně na odchodu, záloha při ideálním složení Rakitić - Busquets - Iniesta asi bude mít nějakou tu alternativu, ale ne zvlášť častou. Na druhou stranu - stačí málo a hráč může vypadnout třeba na měsíc dva ze hry a co pak??? A nedivím se odmítnutí některých nabídek, to bychom za chvíli mohli rozdávat plejery zadarmo... smiley

16.01.2018, 12:30

Bohužel se do reportu vloudilo pár chybiček. Předně druhý gól nepadl po teči Piquého, nýbrž Sergi Roberta (Piqué byl v tu chvíli někde na hranici vápna) - navíc ho Blaugranas dostali v 34. minutě. Při třetím góle Rulli míč neodkopával, ale provedl normální výkop od branky. Budiž, pro někoho to jsou jenom drobnosti, ale zbytečně kazí dojem z celkového reportu. Tahanice kolem neuznaného gólu byly zbytečné, protože sudí jednou zapískal a Cannales vůbec neměl střílet, mohl si ve své podstatě gratulovat, že nedostal žlutou za hru po odpískání (stejně jako Piqué po hodně sporném ofsajdu ještě na konci první půle).
Je otázkou, zda Paulinho vůbec první gól Barçy dal, vypadalo to hodně sporně a možná šlo o vlastenec zaviněný Kévinem Rodriguesem. Což na věci nic nemění a Paulinho tím odčinil své zaváhání u první branky Realu, protože vůbec nepokryl Willianův náběh. U Suárezova vyrovnávacího gólu ho podezřívám, že spíš centroval na zadní tyč, kam nabíhal Sergi Roberto, ale vyšlo mu to naprosto geniálně.

16.01.2018, 12:26