Viktoria Plzeň 2-4 FC Barcelona

Barcelona sa s tohtoročnou edíciou Ligy majstrov lúči víťazne, keď v Doosan Aréne porazila domácu Viktorku Plzeň 2-4. V zápase však Katalánci ani zďaleka nedominovali tak, ako sa možno očakávalo. Naopak, Plzeň si vytvorila veľké množstvo šancí a pri troche šťastia mohla siahať aj na body.

Ako prvá udrela hosťujúca Barça, keď v šiestej minúte Fatiho strelu domáci gólman Staněk nezneškodnil ideálne a k dorážke sa dostal dôrazný Marcos Alonso.

Potom nasledovala veľmi dobrá pasáž od domácich. Najnebezpečnejšou šancou bola hlavička útočníka Chorého, ktorá skončila na brvne.

Na konci prvého polčasu dokázala udrieť ešte raz Barcelona po zakončení Ferrana Torresa, ktorý nastúpil na hrote útoku. Perfektne ho našiel Jordi Alba a Viktoriáni tak išli do šatne s dvojgólovým mankom.

Po výmene strán však ihneď udreli domáci - faul debutanta v základnej zostave Blaugranas, Pabla Torreho, potrestal rumunský arbiter žltou kartou a z bieleho bodu sa nepomýlil Tomáš Chorý.

Katalánci však dokázali expresne odpovedať vďaka Ferranovi Torresovi, ktorý po rýchlej kombinácii s Raphinhom zvýšil opäť na rozdiel dvoch gólov.

Dvojgólové vedenie však trvalo len 9 minút. Strelu Vlkanovu ešte Peña dokázal zneškodniť, no ihneď vzápätí si obrana Barçy nepostrážila v pokutovom území Chorého, ktorý znížil na 2-3.

O chvíľu na to prišla pre hostí ďalšia nešťastná chvíľa, kedy si pri šprinte zrejme natiahol zadný stehenný sval Franck Kessié. Vystriedal ho záložník Marc Casadó, ktorý sa tak dočkal debutu v Áčku Barcelony.

Pár minút na to prišla svetlá chvíľa 19-ročného Pabla Torreho, ktorý využil medzeru v obrane Plzne, jeho nábeh skvelo zaregistroval krídelník Raphinha a Torre sa zoči-voči Staněkovi nepomýlil. Po úspešnom zakončení však prišli kŕče a táto gólová strela bola to posledné, čo nám Torre v zápase ukázal. Vystriedal ho ďalší stredopoliar Béčka, Álvaro Sanz, pre ktorého to bol debut v seniorskej Lige majstrov.

Za zmienku ešte stojí fantastická strela z 83. minúty v podaní Erika Jirku, ktorá orazítkovala tyč.

Plzeň ešte na konci zopárkrát pohrozila, dvojgólový náskok Barcelony však zostal nedotknutý a pre tento rok sa s Ligou majstrov lúčia oba spomínané kluby. Barçu čaká vo februári šestnásťfinále Európskej ligy, kde sa môže stretnúť s naozaj zaujímavými klubmi.

Liga mistrů - 6. kolo 1. listopadu 2022, 21:00 Doosan Arena Premier Sport 2

Viktoria Plzeň

2 : 4 Radu Marian Petrescu (RUM)

6' M. Alonso (Fati)
  42' Gavi
  44' Ferran (Alba)
N'Diaye 47'
  50' P. Torre
Chorý (p.) 51'
  54' Ferran (Raphinha)
Chorý (Vlkanova) 63'
  75' P. Torre (Raphinha)