Zájezd na Sevillu aneb Oktoberfest v Barceloně

Zájezd na Sevillu aneb Oktoberfest v Barceloně

Stejně jako v roce 2017 a 2018, i v letošní sezóně vyšel první zájezd na prestižní zápas se Sevillou.

V pátek jsem ještě před odletem vyrazil do Edenu na sraz s místopředsedou Slávie. Probrali jsme blížící se zápas a hlavně mě provedl muzeem fotbalu a zákoutím celého stadionu. Dostal jsem se tak i do šatny Slávie či k trávníku. A muzeum, které se zdaleka netýká jen Slávie, by mělo v budoucnu obsahovat také vlajku, vlaječku a odznak našeho fanklubu, které jsem panu Syrovátkovi předal.

Do Barcelony nás nakonec vyrazilo hned 17. První den byl seznamovací a kromě ubytování a večeře se vlastně nic jiného nestihlo. Každopádně s Mirou Takáčem se všichni hodně rychle seznámili a byl to tak dost pestrý večer.

V sobotu ráno donesl zaměstnanec hostelu k snídani jablečný džus. Mira se ho zeptal, jestli je to pivo. Odpověď ho zklamala, a tak si otevřel svůj Heineken. Zaměstnanec to komentoval slovy, že Oktoberfest bere Mira hodně vážně, což se nepletl.

V sobotu jsme začali prohlídkou okolí stadionu. Kromě hlavního vstupu a samotného Camp Nou jsme navštívili i sochu Kubaly a také hlavní novinku – sochu Johana Cruyffa.

Pak již následovala samotná Camp Nou tour, kde je k vidění opravdu vše z bohaté barcelonské historie. Někteří si také vyzkoušeli virtuální realitu, no a já jsem si koupil trávník z Guardiolovy éry – přeci jen zásoby se krátí.

Po Estrelle přímo u stadionu vyrazila část na Turó de la Rovira, odkud je nejkrásnější výhled na celé město. Druhá část pak vyrazila do akvária. Především ta část s menšími fanoušky, tentokrát na zájezd vyrazily totiž hned 3 děti.

Po úžasných vyhlídkách na město (či žraloky a rejnoky) jsme si dopřáli krátkou pauzu na hostelu (či hotelu), a poté vyrazili na večeři do restaurace Chalito, kterou vlastní Luis Suárez. Oktoberfest pokračoval, i když pro některé vlastně nikdy nepřestal. Tady jsme také zorganizovali tipovačku, kdy každý dal do banku 1 euro. Přesný tip nakonec překvapivě neměl vůbec nikdo.

Poté jsme vyrazili do dalších barů a končili jsme v belgickém podniku, kde se točily pouze belgické speciály - některé s obsahem kolem 11% alkoholu - bylo tedy jasné, jak to dopadne.

Ráno mě vzbudilo otevírání plechovky piva – Mira byl vzhůru. Neděle byla ve znamení prohlídky města, která tradičně začínala u nemocnice Sant Pau a pokračovala kolem Sagrada Família až do přístavu.

Tam jsme ovšem tentokrát nekončili, ale pokračovali až na pláž (což je po pětihodinové prohlídce města dále, než se může zdát). V moři byly na programu rozplavby. Mira, nebo tedy strejda pan Takáč (jak by ho nazval jeden z nejmladších účastníků) měl tentokrát také plavky a bral rozplavby hodně vážně. Počasí nám přálo a i voda byla docela teplá, v moři byl však Mira téměř sám.

Večer nás čekal zlatý hřeb zájezdu – utkání se Sevillou. U Camp Nou jsme měli sraz také s dalšími členy fanklubu, kteří na zápas vyrazili. Celkem se nás v Barceloně sešlo přes 30. Měla proběhnout tradiční fotka u znaku, která sice proběhla – jen na ní chybí malý detail – znak naší penyi. Rekonstrukce se začínají rozbíhat a odstranění znaků oficiálních penyí je součástí úprav celého Camp Nou.

Na stadion si našlo cestu přes 80 tisíc diváků a nikdo z nich určitě nelitoval. Zápas byl od začátku plný gólových šancí, i když spíše ze strany sevillského celku.

Gól ale nepadl a úřadovat začali o pár minut později barcelonští. Nejprve úžasnou brankou otevřel skóre Suárez, poté přidal zásah Dembélé a také Vidal. Především gól Uruguayce sebou nesl úžasné ovace a vyvolávání Suárezova jména. Vidět takový gól přímo na stadionu je opravdu speciální pocit.

Druhý poločas přinesl sice méně změn skóre, ale šancí bylo k vidění nespočet. Hlavně Dembélé se na listinu střelců mohl zapsat znovu. Skóre nakonec z přímého kopu uzavřel Lionel Messi. I tady bych vyzdvihl atmosféru, když podobný gól na Camp Nou padne.

Po zápase jsme si chtěli dát jen nějaké to pivko a brzo jít spát. Nakonec jsme skončili ve 4 ráno zpíváním písničky Kde si včera bol (kdo nezná, může si poslechnout zde – ale pozor, je hodně chytlavá).

V pondělí už byl na programu jenom odjezd. Mira si v Praze na nádraží koupil 5 rohlíků a 5 piv a Oktoberbest byl zakončen.

Další zájezd proběhne na utkání se Celtou Vigo, a poté na jaře na zápasy s Realem Sociedad a Atléticem Madrid. Na tato utkání se můžete hlásit již nyní na miguelifcb@seznam.cz.

Visca el Barça i Visca la Nostra Penya!

 

Tomáš “Migueli“ Škurek

Prezident

Penya Barcelonista Lleó de Dues Cues
Komentáře

Pecka zájezd jako vždy! smiley

12.10.2019, 18:07
Migueli zaky94
Systémový administrátor

Na jaře zase? smiley Jede i strejda pan Takáč! smiley

15.10.2019, 10:22

Přidat komentář

Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit

Novinky

Nico míří na hostování do Valencie

Nico González se rozloučil se svými spoluhráči, trenérským štábem a zaměstnanci klubu. Španěl zítra podstoupí lékařskou prohlídku před odchodem na hostování do Valencie. Mladík už je na cestě do Valencie. [@gerard romero]


Velké tržby v Botize na Camp Nou během Gamper Festu

Během Gamper Festu se v Botize, oficiálním obchodě FC Barcelony na Camp Nou prodalo zboží v hodnotě 400 000€. Největším tahákem je Robert Lewandowski. 


Pablo Torre po zápase s Olotem

Pablo Torre po zápase s Olotem: ,,Chtěli jsme vyhrát, ale chyběl nám rytmus, což je logické, protože jsme měli jen pár tréninků. Ještě máme celou předsezónu na to, abychom se zlepšili. Udělali jsme několik dobrých věcí, ale samozřejmě také několik špatných. Nyní se musíme zlepšit. Chystáme se na turné, na kterém se utkáme s několika skvělými týmy. Debut? Mám velkou radost, ale nakonec jde zatím o to, abychom chytili rytmus. Za Barçu nehrajete každý den. Můj otec seděl na tribuně a vím, že byl velmi šťastný. Jsem také velmi šťastný." [TV3, Mundo Deportivo, Barça TV].
Koundé se dohodl s Barcelonou, kluby jednají

Barça se dohodla na smlouvě s Julesem Koundém. Nyní jedná se Sevillou o možné výměně. Variantami jsou Memphis a Dest, ale jejich vysoké platy dohodu ztěžují.

[@gerardromero]


Frenkie de Jong nechce odejít, ale ani snížit plat

Fabrizio Romano: ,,Agent Frenkieho de Jonga informoval Barcelonu, že záložník odmítá opustit Camp Nou a zároveň odmítá snížení platu. Manchester United už o tom ví."

Zobrazit více novinek

Tabulka LaLigy

1. UD Almería 0
2. Athletic Club 0
3. Club Atlético de Madrid 0
4. FC Barcelona 0
5. Cádiz CF 0
6. RC Celta de Vigo 0
Zobrazit celou tabulku

Ligoví střelci

Zobrazit celou tabulku

 

Chat