CoolCamp

Novinky

Lionelovi Messimu se přestalo v soubojích proti Realu Madrid střelecky dařit. V El Clásicu neskórovala argentinská hvězda už pětkrát v řadě, tedy celkem 426 minut. Naposledy dala gól v květnu 2018 (2:2).

Brankáři: Marc-André ter Stegen, Norberto Neto

Obránci: Nélson Semedo, Gerard Piqué, Clément Lenglet, Samuel Umtiti, Júnior Firpo, Jordi Alba

Záložníci: Ivan Rakitič, Sergio Busquets, Arthur Melo, Frenkie de Jong, Arturo Vidal, Álex Collado (#30 - B-tým)

Útočníci: Lionel Messi, Antoine Griezmann, Martin Braithwaite, Ansu Fati (#31 - B-tým)

______________________________________

Zranění: Luis Suárez (operace menisku), Ousmane Dembélé (poraněný hamstring), Sergi Roberto (poraněný přitahovač v pravém stehně)

Luis Suárez je v Barceloně smluvně vázán do roku 2021, kontrakt se však může automaticky prodloužit, pokud Uruguayec v poslední sezóně zasáhne minimálně do 60 procent utkání. Prozradil to sám El Pistolero v rozhovoru pro RAC1.

Vedle Messiho je Griezmann jediným hráčem, který dokázal za Barcelonu skórovat ve venkovním utkání play-off Ligy mistrů od května 2015. Tehdy se trefil Neymar

S Txuri-urdin si barcelonští fotbalisté zahrají přesně 6 dní po El Clásiku a po pracovním týdnu, v němž je nečeká žádný duel uprostřed. Konkrétně se tak stane v sobotu 7. března od 18. hodiny a 30. minuty a to na Camp Nou pod hlavičkou 27. kola letošního ročníku španělské nejvyšší soutěže. Dodejme, že první vzájemný zápas proti aktuálně 6. celku tabulky LaLigy ze San Sebastianu (a také semifinalistou poháru, kde vedou 2:1 po prvním utkání nad Mirandés) skončil remízou 2:2 (za domácí se prosadili Mikel Oyarzábal z penalty a Alexander Isak, za hosty pak Antoine Griezmann a Luis Suárez).