FC BARCELONA 6:1 GIRONA FC

Katalánské derby se proměnilo na večer, který si Camp Nou opravdu užil. Lionel Messi s Luisem Suárezem režírovali celou řadu skvělých akcí a předvedli se také Philippe Coutinho i Ousmane Dembélé. Kaňkou se stalo zranění Nélsona Semeda.

Barcelona nastoupila ve velmi silné a ofenzivně laděné sestavě, avšak byla to Girona, která otevřela skóre. Zatímco domácí jako by byli ještě jednou nohou v šatně, Portu využil zaváhání Umitiho a Ter Stegena a míč s pomocí obou tyčí poslal za brankovou čáru. Nadšení Machínových svěřenců však netrvalo dlouho, protože Messi si ve středu hřiště vzal míč a krásným pasem na Suáreze ukázal, co to znamená dráždit hada bosou nohou. Uruguayec opět zakončil s přehledem a vyrovnal.

Ani potom Girona neupustila od své aktivní hry a tlačila se do zakončení, jenže Messi tak zároveň dostával prostor pro další pohledné akce. A byl to právě nejlepší střelec a nahrávač soutěže, který ve 30. minutě po sérii nevyužitých šancí na obou stranách udeřil třetím gólem. I když už to vypadalo, že ideální moment pro zakončení prováhal, jeho levačka cestu do sítě přece jen našla.

Totéž se jí povedlo o šest minut později, tentokrát z přímého kopu. Messi zvolil střelu pod zdí a brankář Bono zkrátka nemohl mít čas zareagovat. Stejně bezmocný byl i ve 44. minutě, kdy Messi utekl středem, prostrčil balon nalevo Coutinhovi a ten nahrál Suárezovi před prázdnou bránu. Do šaten se tedy šlo za stavu 4:1.

Také od začátku druhé půle se bylo na co dívat, čemuž přispělo i to, že Coutinho s Dembélém se více dostávali do hry. Slušný výkon navíc předváděl Semedo, další z letních posil. Přesto první velkou příležitost znovu měla Girona, když se Lombán osamostatnil na pravé straně. Jeho střele však chyběla přesnost.

To rána Suáreze v 54. minutě už byla lepší, ovšem stačilo to akorát na rozšíření statistiky nastřelených tyčí. Messi zanedlouho oproti tomu zvolil razanci a trefil hostujícího gólmana. Takže Coutinho v 66. minutě tyto dva momenty tak trochu zkombinoval a nádherným způsobem zvýšil na 5:1.

Odpovědět chtěl Messi z přímého kopu, ale jeho střelu mířící pod břevno Bono vytáhl. Hattrick tedy dovršil Suárez, a to v 76. minutě. Centrem mu asistoval Dembélé, kterého předtím kolmici vysunul Rakitič. Moment na výsluní si mohl užít také střídající Vermaelen, bohužel jeho hlavička po rohovém kopu skončila na brankové konstrukci. Poslední slovo v zápase měl Ter Stegen dvěma výtečnými zákroky proti Aleixovi a Espinosovi.

24. února 2018, 20:45 Camp Nou Digi Sport 3

6 : 1 Javier Rojas

Girona FC

3' Portu (A - Lozano)