FC BARCELONA 5-0 CELTA VIGO

Barcelona po úvodnej remíze na Balaídos zvládla odvetu osemfinále Copa del Rey na výbornú, Celtu doma vyprášila povestným kanárom a jednoznačne postupuje do štvrťfinále.

1. polčas
Barcelona začala zápas svižne a už v 2. minúte sa porúčal v pokutovom území k zemi Messi, avšak o nedovolený zákrok sa nejednalo. V 7. minúte poslal skvelý oblúčik za obranu Iniesta na Messiho, ale Argentínčan medzi presilou 3 hráčov súpera nič nevymyslel. O 3. minúty neskôr Suárez krásne posunul na Messiho, ale D10S tentokrát nevystihol správny moment na finálnu prihrávku pre sprava nabiehajúceho Gomesa, prekvapenie v základnej zostave Ernesta Valverdeho. Celta Vigo mala prvú väčšiu šancu v 12. min, keď na čiare obral Semeda o loptu Jonny, ale obrana domácich si nakoniec poradila bez väčšej ujmy.

Skutočná žúrka odštartovala v 13.min po linke Alba-Messi. Jordi posielal zľava rýchlejšiu prihrávku do stredu, ktorú nedosiahol Suárez, lopta sa dostala k na hranici 16-ky číhajúcemu Messimu, ktorý z prvej upratal loptu k zadnej tyči, aj keď ju Alvarez ešte stihol pohladiť - 1:0. Ani nie o 2. min neskôr sa na trase Alba-Messi opakovala takmer totožná situácia, keď Messi zakončoval tentokrát z hranice 11-ky - 2:0. V 21. min pribrzdil rozbehnutú Barcelonu, a hlavne beštiálneho Suáreza zle odpískaný offsajd práve uruguajského hráča. Ten nasledovala ďalšia akcia Barcelony, kedy Messi elegantne pätičkou posúval na Iniestu, ktorého zblokovaná strela letela tesne nad. Z následného rohu sa do kontry pustila Celta a do nádejného zakončenia sa dral Lobotka, no Semedo ho stihol v čas križovať.

ďalšia obrovská šanca otrasenej Celty prišla v 24. min, ale Aspas v rozhodujúcom momente na malom vápne namiesto strely z prvej ešte loptu spracovával a nakoniec o ňu prišiel. To na druhej strane svoj pozdrav opäť poslala dvojica Alba-Messi, ale tentoraz si vymenili úlohy. Argentínsky kúzelník poslal za obranu milimetrovú prihrávku a Alba zasunul loptu tesne vedľa vybiehajúceho brankára až do siete - 3:0. Skóre sa opäť menilo už v 31.min. Pri ďalšej akcii domácich v skrumáži pred vlastnou bránou urobil obrovskú hrubku Sisto, keď chcel prihrávať svojmu brankárovi, aby loptu odkopol, no namiesto toho trafil spoluhráča Jonnyho, ktorý jemne tečoval loptu smerovanú na striehnuceho Suáreza a ten už nemal najmenší problém zapísať za z presprostrednej blízkosti do listiny strelcov. barcelona v prvom polčase dominovala a Celtu takmer k ničomu nepustila.

2. polčas
Cez polčas sa Valverde rozhodol vystriedať Piquého za Vermaelena, ktorý sa teší vynikajúcej forme. V tíme hostí siahol Unzué v snahe niečo so zápasom ešte spraviť k dvojitému striedaniu. Namiesto Aspasa a Wassa nastúpil Gomez a Radoja. Druhé hejstvo pokračovalo tam, kde to prvé skončilo. Barcelona kontrolovala hru a s pohodlným náskokom štyroch gólov si mohla dovoliť ubrať z plynu. Prekrásnu prihrávku za obranu poslal v 57.min Suárezovi Rakitič, ale na smolu domácich sa jednalo o offside.

V 63. minúte sme mohli sledovať ojedinelú, no za to asi najnebezpečnejšiu šancu hostí. Gomez dostal loptu do behu, v 16-ke šikovne položil na zem Vermaelena a keď sa z bezprostrednej blízkosti chystal zakončovať do brány Cillessena, predviedol v poslednej sekunde perfektný obranný zákrok Semedo. V 69. minúte sa na veľké sólo rozbehol Dembele, ktorý v tomto zápase bavil divákov svojou dynamikou a driblingom, no namiesto finálne prihrávky nakoniec sebecky volil zakončenie a akcia sa skončila rohovým kopom. Po ňom sa dostal k lopte Suárez, ktorý si teatrálne pýtal penaltu, ale rozhodca stál blízko a inak výborne hrajúcemu uruguajčanovi nenaletel.

V 75. minúte to z diaľky skúšal Rakitič, ale pálil dosť vedľa. V 80. minúte sa na polovici dostal k lopte dravý Suárez, ktorý sa okamžite snažil z polovice ihriska prelobovať vybehnutého brankára Celty, ktorý, ak by bol Suárez trafil priestor brány, by nemal žiadnu šancu. El Pistolero ale tesne minul ľavú tyč. Celta Vigo sa snažila streliť aspoň čstný gól, ale dobre organizovaná, fungujúca a stále nebezpečná Barça jej veľa priestoru a šancí nenechávala.

Zlatú bodku za víťazným zápasom dal hlavou po rohu Dembélého v 87.min na hranici penalty nikým nepokrytý Rakitič a zavŕšil tak pre Celtu Vigo potupnú Manitu - 5:0. Hralo sa pomerne čisto a v zápase sme tak nevideli ani jednu žltú kartu, ale ani jedinú strelu hostí na bránu domácich.

11. ledna 2018, 21:30 Camp Nou

5 : 0 A. Hernandez