PREVIEW 2. SEMIFINÁLE COPA DEL REY: VALENCIA CF – FC BARCELONA

PREVIEW 2. SEMIFINÁLE COPA DEL REY: VALENCIA CF – FC BARCELONA

Historicky nejúspěšnější klub v Královském poháru bude na Mestalle usilovat už o pátou finálovou účast v řadě. Díky výhře z prvního zápasu k tomu má dobře nakročeno, ovšem výsledek 1:0 i průběh hry ukázaly, že Valencia přes zhoršené výkony zůstává pro Barcelonu těžkým soupeřem.

Na druhou stranu, aby postup slavili netopýři, potřebovali by zvítězit o dva góly, což se jim ve vzájemných duelech nepovedlo téměř 16 let. Od té doby jsou i na Mestalle, která mimochodem stojí od roku 1923, úspěšnější blaugranas: v následujících 19 zápasech 7krát zvítězili a v 10 případech byl výsledek nerozhodný. Skóre má nejčastěji podobu 1:1.

Mužstvo pod vedením Marcelina Torala navíc potkal herní útlum a snížená střelecká produktivita vyústila ve šňůru pěti porážek (pokud budeme počítat i základní hrací dobu odvety čtvrtfinále poháru). V neděli proti Atléticu dokonce Valencia nevystřelila ani jednou na soupeřovu bránu. Pohárový gólman Jaume Doménech však věří v obrat. "Myslím si, že Valencia může doma vyřadit jakýkoliv tým," uvedl. "Od začátku budeme hrát s nadšením, na příležitost hrát o finále se opravdu těšíme. Víme, že to bude těžké, ale motivace máme dost."

Šance domácích měla zvýšit avizovaná absence Gerarda Piquého, nicméně barcelonská defenzivní stálice nakonec v nominaci nechybí, takže stoperské dvojice Mina-Umititi nebo Busquets-Umtiti se culés možná nedočkají. Trenér Ernesto Valverde se ostatně ani na tiskové konferenci netajil tím, že hodlá své opory využít, což zahrnuje i třeba Luise Suáreze, který by v případě další obdržené žluté karty přišel o následující utkání.

"Pokud vezmu v potaz ofenzivní potenciál Valencie a faktor Mestally, mám pocit, že abychom postoupili, budeme potřebovat dát gól," prozradil Valverde. "Suárezova agresivita v útoku je pro nás dobrá, i když někdy vede ke kartám. Ale hrajeme semifinále a Suárez ví, jak se hlídat. Uděláme pro výhru všechno, o budoucnost se budeme starat pak."


Predikce utkání

Copa del Rey - semifinále, 2. zápas 8. února 2018, 21:30 Mestalla Review

Valencia CF

Alberto Mallenco

FC Barcelona

Předpokládané sestavy


Předpokládané sestavy
Valencia CF

Jaume - Montoya, Paulista, Garay, Gayá - Soler, Parejo, Kondogibia, Lato - Zaza, Rodrigo

Předpokládané sestavy
FC Barcelona

Cillessen - Roberto, Piqué, Umtiti, Alba - Rakitič, Paulinho, Busquets, Iniesta - Messi, Suárez

Poslední zápasy


Poslední zápasy
Valencia CF

cant determine date - teams:score - league