PREVIEW 37. KOLA LALIGY: LEVANTE UD – FC BARCELONA

PREVIEW 37. KOLA LALIGY: LEVANTE UD – FC BARCELONA

Předposledním soupeřem, který se pokusí narušit spanilou jízdu Barcelony, bude Levante. Klub z Valencie však dokázal svého katalánského souseda v Primera División porazit naposledy během sezony 1964/65.

Trenér Barçy Ernesto Valverde přesto svůj tým nabádá, že se musí mít napozoru. Ačkoliv se Levante většinu tohoto ročníku snažilo hlavně udržet nad sestupovými příčkami, v březnu prolomilo šňůru 15 utkání bez výhry a od té doby si vede více než dobře. Aktuálně má za sebou čtyři vítězství v řadě. "Jejich čísla jsou úžasná, z posledních devíti zápasů jich sedm vyhráli a jednou remizovali. Celou dobu jsem si říkal, že jsou lepší, než naznačovala tabulka," uvedl Valverde.

Rapidní zlepšení granotes přišlo spolu s novým koučem Pacem Lópezem, jenž v týdnu podepsal smlouvu i na další sezonu. "Jsem tam, kam jsem si přál dostat, takže mám velkou radost," řekl 50letý López, který dosud jako hráč i trenér působil v menších týmech. "Čeká nás ta nejtěžší výzva. Porazit Barcelonu, by pro nás bylo něco historického. Je jasné, že šance nejsou moc velké, ale dokud existují alespoň nějaké, budeme bojovat," dodal k dnešnímu duelu.

Levante nahrává absence tří hráčů barcelonské základní sestavy, především tedy Lionela Messiho. Argentinec bude chybět na ligovém trávníku teprve podruhé v této sezoně. Samuela Umtitiho pak stále trápí koleno a Sergi Roberto si odpykává karetní trest. 


Predikce utkání

Primera Divisón - 37. kolo 13. května 2018, 20:45 Ciutat de València Review

Levante UD

FC Barcelona

Předpokládané sestavy


Předpokládané sestavy
Levante UD

Olazábal - Coke, Postigo, Rodríguez, Luna - Bardhi, Lerma, Campaňa, Morales - Jason, Boateng

Předpokládané sestavy
FC Barcelona

Ter Stegen - Semedo, Piqué, Vermaelen, Alba - Rakitič, Busquets, Iniesta - Dembélé, Suárez, Coutinho

Poslední zápasy


Poslední zápasy
Levante UD

cant determine date - teams:score - league