VALENCIA CF 1:1 FC BARCELONA

Barcelona sa v šlágri kola rozišla s Valenciou nerozozhodne a naďalej tak ostáva na čele La Ligy, pričom oba tímy pokračujú v sezóne bez prehry.

Barcelona hneď od začiatku zobrala loptu do svojej moci a opticky zavrela Valenciu na vlastnej polovici. Prvú strelu zápasu si v 4. minúte pripísal z diaľky Paulinho, z následných 2 rohových kopov však Barceona nedokázala nič vyťažiť. Vážnejšie nebezpečenstvo zo strany domácich prišlo v 7. minúte po chybnej rozohrávke Rakitiča, keď vo veľkom vápne hasil problémy Umtiti. V 10. minúte poslal Rakitič svoju strelu iba do stredu brány a nasledovalo celkom hluché časové rozmedzie, kedy Barcelona síce držala loptu a hralo sa viac na polovici Valencie, ale Kataláncom chýbala vo finálnej fáze presnoť a hlavne moment prekvapenia, kdežto na druhej strane väčšina ofenzívnych výpadov domácich končila ofsajdom a celkový obraz hry tak na diváka mohol pôsobiť nudne, čo podrthoval fakt, že Messi si veľakrát chodil pre loptu až pred vlastné veľké vápno. Hralo sa veľmi taktizovane. Výnimkou bola obrovská šanca Suáreza, ktorý ale v rozhodujúcom momente namiesto zakončenia volil prihrávku na slepo Messimu, ktorý sa k lopte nedostal. A bol to práve Messi, ktorý v 30. minúte spomínanú "nudu" prelomil nečakanou strelou z hranice šesnástky, ktorá brankárovi Netovi vypadla, alebo skôr skĺzla a Brazílčan sa musel obracať, aby ju vyrazil. V, povedzme nejasnej a neprehľadnej situácii, ukázal hlavný rozhodca pokračovať v hre a z násedného protiútoku takmer uderili domáci, keď tesne vedľa strielal po zemi Zaza. Opakované zábery však usvedčili rozhodcov z obrovskej chyby, pretože lopta po Messiho strele padla úplne jasne celým objemom za bránkovú čiaru, a hostia tak boli okradnutí o regulérny gól. V 32. minúte bol žltou kartou napomínaný Kondogbia za faul na Messiho. V 40. minúte to skúšal po peknej kombinácii s Messim Iniesta, ale jeho placírka nebola dosť silná. O chvíľu neskôr, v 42. minúte, sa do šance rútil opäť Suárez, ale brankár jeho pokus vykopol nohou a Messi sa k dorážke nedostal.

Druhý polčas začala lepšie Valencia a v 49. minúte si domáce publikom po kontakte Umtitiho s Kondogbiom pri rohovom kope pýtalo penaltu. V 51. minúte Zaza po prihrávke Solera opäť strielal tesne mimo. V 57. minúte figuroval opäť Zaza, keď ho na čiare vykúpal Semedo, ktorý ale následne zle rozohral, ale z črtajúceho sa nebezpečia nakonieč nič nebolo, no tlak Valencie pokračoval až nakoniec Guedesa vychytal z uhla ter Stegen. Skóre sa menilo po prvýkrát v 60. minúte. Guedes na ľavom krídle prebral loptu, posunul ju tesne okolo Semeda rozbehnutému Gayovi, ktorý prízemným prudkým centrom poslal loptu pred bránu a tam sa v skrumáži dostala až ku Rodrigovi - 1:0. Nasledovalo niekoľko väčších či menších šancí Valencie, ktoré na druhej strane prerušovali ofsajdy Suáreza. V 68. minúte poslal Valverde do hry behavého Deulofeua za Ivana Rakitiča a v 72. minúte aj Denisa na Iniestove miesto. V 76. minúte sa oprel do lopty Suárez, ale jeho tvrdú strelu Neto pohotovo vyrazil. Barcelona sa snažila vyrovnať a hra sa prelievala zo strany na stranu. V 81. minúte sa do veľkej šance rútili Rodrigo s Guedesom, ktorí šli prakticky sami dvaja na Umtitiho, ale Guedes v rozhodujúcom momente celú akciu pokazil. Katalánci sa dočkali vyrovnania  v 82. minúte. Messi poslal geniálny pas za obranu a Jordi Alba z prvej poslal loptu za Netov chrbát - 1:1. Obe mužstvá sa ešte na konci snažili ztrhnúť víťazstvo na svoju stranu, ale okrem žltej karty Pereiru a koníka Zazu v poslednej minúte sa nič mimoriadne nestalo, a mužstvá si tak pripísali vzájomnú remízu.

26. listopadu 2017, 20:45 Estadio de Mestalla Digi Sport 3