RCD ESPANYOL 1-1 FC BARCELONA

Blaugranas dnes na takmer nehrateľnom teréne a proti agresívnemu súperovi napriek všetkému uhrali cennú remízu.

1. polčas
Úvodné minúty zápasu boli z oboch strán intenzívne, s veľkým nasadením a vo vysokom tempe, pričom miestami sa hralo hore-dole, avšak dlho to tak nevydržalo a Espanyol sa postupom času tradične stiahol viac do defenzívy a opraty zápasu tak prevzala opäť Barça. V 13. minúte sa pekným pasom za obranu snažil nájsť v 16-ke Alcácera Iniesta, ale útočníkovi chýbal jeden krok, aby dokázal s loptou niečo urobiť.

Najzaujímavejší a dychberúci moment prvého polčasu prišiel v 22. minúte. Coutinho si na rohu pokutového územia prebral loptu a prekrásnou obstrelovačkou mieril do vzdialenejšieho horného rohu brány, lenže proti bolo brvno Lópezovej svätyne. V 26. minúte prišiel Iniesta nebezpečne blízko vlastného veľkého vápna o loptu v súboji s dotieravým Baptistaom a domáci útočník poslal na ter Stegena jedovatú strelu, ktorú musel Nemec krotič na dvakrát.

V 29. minúte dostal žltú kartu Busquets, keď na polovici v obrannom zákroku netrafil loptu, ale sundal protihráča. V 34. minúte hlavičkoval nad po prudkom centri Navarra veľmi aktívny Baptistao. O chvíľu neskôr sa mohlo pískať v neprospech hostí, keď Piqué fauloval Baptistaa držaním. V 0. minúte dostal žltú kartu aj Naldo. V 44. minúte to skúšal z priameho kopu Suárez, ale jeho dobre kopnutý pokus letel tesne nad. Zápas ovplyvňoval vytrvalý dážď, keď sa na niektorých miestach ihriska začínali tvoriť kaluže.

2. polčas
Espanyol hneď na úvod druhého polčasu pohrozil nebezpečnou akciou, ale všetko prerušila píštaľka rozhodcu, pretože Baptistao bol s loptou mimo ihriska. Valverde sa v snahe spraviť niečo so zápasom rozhodol k dvojitému striedaniu. Prišli Messi a Roberto, odišiel Paco a Semedo. V 62. minúte poslal Coutinho jemnučký oblúčik za obranu na Suáreza, Uruguajčan z uhla pálil, no Diego López bol na mieste.

V 65. minúte bolo rušno pred ter Stegenovou bránou, najmä potom, čo namiesto odkopu chybne rozohrával na Roberta. Druhá chybná rozohrávka Nemca znamenala v 66. minúte tvrdý trest. Loptu rozohrával stredom, ale našiel iba hráča Espanyolu, ten posunul loptu na kraj Garcíovi, ktorý poslal do pokutového územia skvelý center a Moreno cez akrobatický brániaceho Piquého hlavou otvoril skóre zápasu - 1:0.

V týchto chvíľach už bolo ihrisko celé premočené a lopta v lepšom prípade hráčom zastavovala pod nohami. Hrať ale potrebovala Barcelona, takže Espanyolu vyhovovalo v krajnom prípade iba odkopávať lopty. Vyrovnanie prišlo v 82. minúte. Nepriamy kop po faule na Umtiti rozohral z ľavej strany Messi a Piqué prudkou hlavičkou nedal Lópezovi šancu, aj keď si brankár na loptu siahol - 1:1.

Barcelona sa naďalej snažila zvrátiť stav zápasu, ale proti bol húževnatý súper aj premočené ihrisko pripomínajuce skôr bazén. Aké by to bolo derby s Espanyolom, keby v ňom nebol aspoň jeden nechutný zákrok. Ten si pripísal v 84. minúte Moreno, keď po odohraní lopty nevyberane zbúral Piquého a okrem žltej karty nasledovala aj menšia roztržka. Hostia už toho veľa nevymysleli a tak za zmienku stojí už iba trápny pokus nepresvedčivého herca Sergia Garcíiu vypýtať si penaltu z nadstaveného času.