KRÁSY BARCELONY IX

KRÁSY BARCELONY IX

V katalánské metropoli je toho k vidění opravdu hodně a dnes se podíváme také na tréninkové centrum FC Barcelony.

 

Casa Lleó i Morera

Tento dům se začal stavět v roce 1902 a dokončen byl o tři roky později. Architektem Casa Lleó i Morera je Luis Domenech i Montaner, který má na svědomí také známou nemocnici Sant Pau a Palau de la Música Catalana. Dům si objednala Francesca Morrera a je pojmenován po jejím synovi. Tato stavba se nachází na proslulé Passeig de Grácia hned vedle známějších Casa Batlló a Casa Amatller.

Hodnocení autora: 8/10.

Komentář autora: Krásný dům, který vás zaujme především svou věžičkou na střeše, ale také nádhernou fasádou. Krásné propracované dílo, které ovšem, co se zajímavosti týká, mírně zaostává za svými nedalekými sousedy Casa Batlló a Casa Amatller. Ale právě se svými sousedy tvoří jednu z nejkrásnějších částí celé Barcelony.

 

Catedral de Barcelona

Když se řekne Barcelonská katedrála, drtivá většina lidí si představí Sagrada Família. Ovšem pod názvem Catedral de Barcelona se skrývá o pár kilometrů vzdálenější Katedrála Svatého srdce a Svaté Eulalie (patronka Barcelony). Stavba začala ve 13. století a trvala téměř 200 let. Úplně dokončena však byla relativně nedávno - ve 20. století. Architekty této katedrály byli Josep Oriol Mestres a August Font. Na prostranství před chrámem naleznete často různé trhy, včetně těch vánočních, a také se zde tančí každou neděli ráno Sardane (katalánský tanec). Vstup do katedrály je zdarma.

Hodnocení: 10/10.

Komentář: Barcelonská katedrála, která zaostává za svou známější rivalkou Sagrada Família jen o malý kousek. Nádherná stavba a velmi zajímavý interiér. Jedna z nejkrásnějších barcelonských památek a určitě krása Barcelony, která by měla být na seznamu toho, co v tomto městě navštívit mezi prvními.

 

Ciutat Esportiva Joan Gamper

Klubové tréninkové prostory, celým názvem Ciutat Esportiva Joan Gamper se nachází v Sant Joan Despí. Toto tréninkové centrum bylo otevřeno v červnu roku 2006 a pokrývá téměř 137 tisíc m2. Slouží jako prostor pro tréninky prvního týmu, ale také zápasy mládežnických týmů a tréninky dalších sportů. Ciutat Esportiva je od Camp Nou vzdáleno pouhých 4,5 kilometru a pohodlně se zde dostanete tramvají za cca 20 minut. Celkem zde naleznete 9 hřišť, multisportovní pavilon (kde například trénují basketbalisté, házenkáři či futsalisté), hlavní tribunu, šatny a další potřebné místnosti a vybavení. Od roku 2011 zde sídlí také nová La Masia a již brzy bude v těsné blízkosti centra postaven nový stadion Barçy B, který ponese jméno Johana Cruyffa.

Hodnocení: 10/10.

Komentář: Tréninkové centrum je jedním ze symbolů moderní FC Barcelony. Pro fanoušky Barçy je toho k vidění opravdu hodně a návštěva tohoto komplexu by měla patřit k prvním věcem, co v katalánské metropoli podniknou. I když se nedostanete přímo na trénink áčka, centrum se dá prohlédnout i zevnitř a můžete to spojit například s návštěvou zápasu Juvenilu A či některého z dalších týmů mládežnického systému. Podívat se můžete také na novou La Masii a hlavně si můžete počkat na příjezd hráčů na trénink. Vidět Messiho a spol. z těsné blízkosti opravdu stojí za to a když budete mít štěstí, získáte podpis či nějaké to selfíčko. Návštěva tohoto centra je součástí výjezdů fanklubu do Barcelony.

 

Museu Nacionál d'Art de Catalunya

Národní Muzeum Umění Katalánska sídlí v nádherné budově Palau Nacional, která byla postavena pro Světovou výstavu v roce 1929. Muzeum umění se zde nachází od roku 1934. Naleznete zde nevídanou sbírku románského a gotického umění, která byla nedávno doplněna také secesním a současným uměním. K vidění jsou díla takových mistrů jako například Joan Miró či Pablo Picasso. Jedná se o jedno z největších muzeí ve Španělsku. Muzeum se nachází na kopci Montjuïc, a tak se kromě uměleckých děl můžete kochat také nádherným výhledem na celou Barcelonu. Prohlídka muzea stojí 12 euro, ale je možné ho navštívit také úplně zdarma a to v sobotu od 15:00.

Hodnocení: 10/10.

Komentář: Palau Nacional je jedna z nejkrásnějších budov ve městě a Muzeum umění je možná to nejlepší muzeum v celé Barceloně (když nepočítám to na Camp Nou), a to jich je v tomto městě opravdu hodně. Kromě samotné prohlídky doporučuji také výstup na střechu, odkud se vám naskytne opravdu dech beroucí výhled na Barcelonu. Celkově patří tato část města k těm úplně nejkrásnějším.

 

Parc Central del Poblenou

Tento park se nachází v moderní čtvrti Glóries nedaleko známé věže Agbar. Park byl otevřen v roce 2008 a navrhl ho francouzský architekt Jean Nouvel. Dříve se zde nacházely pozůstatky továren textilního průmyslu.

Hodnocení: 7/10.

Komentář: Park, který vás na první pohled příliš nezaujme, každopádně krásně zapadá do moderní čtvrti města. Na krásnou procházku při obědové pauze je opravdu ideální. V Barceloně je ovšem řada krásnějších a lepších parků, i když i tento stojí za vidění a minimálně jednu návštěvu.

 

V dalším díle se můžete těšit na další Gaudího dům nebo také muzeum FC Barcelony.

 

KRÁSY BARCELONY I

KRÁSY BARCELONY II

KRÁSY BARCELONY III

KRÁSY BARCELONY IV

KRÁSY BARCELONY V

KRÁSY BARCELONY VI

KRÁSY BARCELONY VII

KRÁSY BARCELONY VIII

 

Tomáš “Migueli“ Škurek

Penya Barcelonista Lleó de Dues Cues
Komentáře

Migueli
Systémový administrátor

Chystá se někdo na konci června na Barça Legends? smiley

12.06.2017, 11:23
Marula68 Migueli
Člen fanklubu (neaktivní)

Včera jsem si bloknul ubytování v Barceloně, šlo by tedy poprosit o ty trasy jak jsme spolu už řešili? Díky moc za odpověďˇ.

12.06.2017, 13:03
Migueli Marula68
Systémový administrátor

Jj, určitě.

Pošli mail na který mám zaslat.

V průběhu dneška nebo nejpozději zítra pošlu i s doprovodným komentářem smiley smiley

12.06.2017, 13:16
Marula68 Migueli
Člen fanklubu (neaktivní)

Marula68@seznam.cz, ani to tak nehoří jedeme 7-17.8., snad vyjde Gamper i Real, je to tipování kdy se bude hrát, ale už tam moc apartmánu k pronájmu nebylo.Díky moc!!!

12.06.2017, 13:56
Migueli Marula68
Systémový administrátor

V tomto termínu by mělo vyjít oboje smiley

Jj, srpen je nejhorší, ale vždy se něco najde.

12.06.2017, 14:25
Marula68 Migueli
Člen fanklubu (neaktivní)

Doufám že právě klapne oboje, však jsem kvůli zápasům lustroval internet tam a zpět, hahaha.Horši jestli seženu lístky na Real, na Gamper snad jo, Real to bude asi složitější....

12.06.2017, 14:41
Migueli Marula68
Systémový administrátor

Nebude. Podle mě na superpohár to není nikdy tak žhavé - alespoň co si z minulosti vybavuju.

12.06.2017, 14:51
Migueli Marula68
Systémový administrátor

A nebo pokud jsi ve fanklubu, tak zažádat přes Penyu. Nějaké lístky dostaneme určitě. A zatím nevím o tom, že by se tam nějak moc členů chystalo.

Já taky ještě nevím na 100 %.

12.06.2017, 14:58
Migueli Migueli
Systémový administrátor

Potvrzen Davids i Ronaldinho!

13.06.2017, 08:26
Migueli Migueli
Systémový administrátor

Potvrzen Kluivert a Rivaldo!

16.06.2017, 14:29
Marula68
Člen fanklubu (neaktivní)

Opět krásné památky, budu si je muset všechny uložit, hahaha.Opět velký dík autorovi.

12.06.2017, 13:02
Migueli Marula68
Systémový administrátor

Komentář byl smazán.

12.06.2017, 14:59
Migueli Marula68
Systémový administrátor

Ukládej, když vidím na jak dlouho tam jedeš, tak by si toho mohl stihnout fakt hodně smiley

I když zrovna srpen na nějaké delší trasy a tak není moc ideální.

12.06.2017, 15:00
Marula68 Migueli
Člen fanklubu (neaktivní)

Díky moc, poděkoval jsem i v mailu, hahaha, vypadá to moc dobře, teď jsem zaplatil ubytování a letenky, takže už je to hotová věc , hahaha

12.06.2017, 18:55
Migueli Marula68
Systémový administrátor

Super.

Já počkám na přesné termíny a uvidím smiley

13.06.2017, 08:27
roman1978
Tipér

to musí dát zabrat, být redaktorem. za posledních 12 dní ani jeden článek o fcb. wow smiley

15.06.2017, 14:01
Migueli roman1978
Systémový administrátor

Nj, bohužel.

I mě by docela zajímalo, co se děje. Snad se k tomu vyjádří vedení smiley

15.06.2017, 14:13
Tarja roman1978
Senior editor

To by se taky musel někdo přidat, já mám teď jiné starosti. smiley

16.06.2017, 06:09

Přidat komentář

Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit

Novinky

Čeferin: Barça je tím posledním, kdo mě zkamal

Prezident UEFA Alexandr Čeferin ve svém interview pro 24ur.com zkritizoval prezidenty klubů, kteří se zapojili do projektu Superligy, avšak v případě prezidenta Barcelony Joana Laporty volil mírnější slova: "Zklamali mě všichni, ale Barça je tím posledním. Joan Laporta je prezident teprve dva měsíce, takže toho nemohl moc udělat. A co udělal, tedy že ze zavázal nechat rozhodnutí na členech, bylo chytré rozhodnutí. Mluvil jsem s ním dvakrát nebo třikrát a bylo jasné, že je pod velkým tlakem kvůli ekonomické situaci klubu... Podle mě Superliga nikdy neexistovala. Byl to pokus bohatých lidí o vytvoření nerealistické soutěže."


Pro Braithwaita možná sezona skončila

Martin Braithwaite si na tréninku vyvrtnul pravý kotník a chybět má až několik týdnů, tedy pro něj sezona možná skočila.


Messi chce riešiť prípadnú novú zmluvu až po sezóne

COPE informuje, že Lionel Messi mal požiadať svojho otca a zároveň agenta spolu s prezidentom Joanom Laportom, aby sa prípadné predĺženie kontraktu riešilo až po sezóne - chce sa totižto výhradne sústrediť na boj o ligový titul.


Zbývající zápasy v lize

Ztráta Realu Madrid proti Getafe znamená, že má Barcelona ligu opět ve vlastních rukou. Souhrn zbývajících zápasů aspirantů na titul si můžete prohlédnout zde.


Umtiti do Zenitu?

Barcelona se prý bude na konci sezony snažit zpeněžit Samuela Umtitiho. Vážným zájemcem je Zenit Petrohrad a francouzský obránce má údajně nabídky i z jiných klubů.

Zobrazit více novinek

Tabulka LaLigy

1. Real Madrid CF 70
2. Club Atlético de Madrid 70
3. Sevilla FC 67
4. FC Barcelona 65
5. Real Betis Balompié 49
6. Villarreal CF 49
Zobrazit celou tabulku

Ligoví střelci

1. Lionel Messi 23
2. Antoine Griezmann 8
3. Ousmane Dembélé 5
4. Ansu Fati 4
5. Jordi Alba 3
6. Frenkie de Jong 3
7. Trincão 3
Zobrazit celou tabulku

E-shop

Kšiltová čepice PENYA BARCELONISTA černá
Kšiltová čepice PENYA BARCELONISTA černá

od 350 Kč

Přejít do e-shopu

 

Chat