KRÁSY BARCELONY XII

KRÁSY BARCELONY XII

Dalších 5 krás Barcelony, na které byste při své návštěvě města neměli zapomenout.

 

Parc de l'Espanya Industrial

Park se nachází hned u nádraží Sants, tedy jedné z hlavních dopravních křižovatek. Byl vybudován na místě jedné z textilních továren, kterých bylo v Barceloně na začátku 20. století nespočet. Parc de l'Espanya Industrial byl otevřen v roce 1985 a jeho podobu navrhl architekt Luis Ganchegui. O dva roky později přibyla v parku obří skulptura draka, kterou má na svědomí Andrés Nagel.

Hodnocení autora: 8/10.

Komentář autora: Neobvyklý park, který vás ihned zaujme. Na nějaké delší procházky sice není, ale na krátký odpočinek například při cestě z Camp Nou na Plaça d’Espanya určitě ano.

 

Parlament de Catalunya

Budova parlamentu byla vybudována v letech 1716 až 1748 a na začátku sloužila jako vojenská zbrojnice. Nachází se v Parc de Ciutadella, kousek od Barcelonské ZOO. Budova je postavena z kamene, který byl dovezen z Barcelonského kopce Montjuïc. Jako sídlo parlamentu sloužila již dříve, ale vzhledem k historickému vývoji byla využívána i jinak, a katalánský parlament se zde vrátil až v roce 1980.

Hodnocení: 8/10.

Komentář: Krásná a zajímavá budova a také nádherný parčík před samotným parlamentem určitě stojí za návštěvu. Specifické platany dodají tomuto místo ještě větší atmosféru. A nedaleko naleznete také  Václav Havel‘ s Place.

 

Port cable car

Lanovka, která vede z přístavu na kopec Montjuïc byla budována, aby propojila tyto dvě části města před Světovou výstavou v roce 1929. To se nakonec nepodařilo a provoz byl spuštěn až v roce 1931. Torre de Sant Sebastià (věž, kde lanovka začíná) měří 78 metrů. Torre de Jaime I (druhá věž) pak dokonce  107 metrů. Jedna cesta stojí 11,50 euro, proto je výhodnější koupit si zpáteční jízdenku za 16 euro. Maximální rychlost lanovky je 17,3 km/h a délka trasy je 1 350 metrů.

Hodnocení: 10/10.

Komentář: I když se nejedná přímo o památku, ale spíše o atrakci. Právě odtud vidíte krás Barcelony opravdu hodně. Cesta nad mořem a přístavem s úžasným výhledem je opravdu dech beroucí a jedná se o jeden z největších zážitků, co Barcelona nabízí.

 

Santa Maria del Mar

Katedrála se nachází kousek od přístavu, kde se dříve rozkládal římský hřbitov. Santa Maria del Mar byla vybudována mezi lety 1329 a 1383 a jedná se o vrchol katalánské gotiky. Autory jsou Berenguer de Montagut a Ramon Despuig. Základní kámen kostela položil sám král Alfons IV. V podzemí chrámu se nacházejí hrobky významných barcelonských bratrstev. 

Hodnocení: 9/10.

Komentář: Další z chrámů, kterých je v Barceloně opravdu hodně. Se Sagrada Famíllia či Catedral de Barcelona se srovnávat určitě nemůže, ale i tak se jedná o nádhernou katedrálu, kterou byste si neměli nechat ujít. Navíc se vám z její střechy naskytne úžasný výhled.

 

Union y El Fénix

Tato překrásná budova se nachází na známé ulici Passeig de Grácia a nese jméno podle Madridské pojišťovny. Byla vybudována mezi lety 1927 a 1931. Architektem Union y El Fénix  je Eusebi Bona a k podobě domu přispěl také sochař Frederic Marés. V současné době slouží stále jako sídlo i kanceláře firmy.

Hodnocení: 9/10.

Komentář: Specifický dům, který jsem z nějakého záhadného důvodu dlouho přehlížel. Krásná budova s nádhernou kupolí a sochou, která ční nad ostatními domy na Passeig de Grácia. Nachází  se kousek od známé Manzana de Dissordia (Casa Batlló, Casa Amatller a Casa Lleó i Morera) a potvrzuje fakt, že největší koncentrace krásných domů v Barceloně je právě na této ulici.

 

V dalším díle se můžete těšit na Gaudího dům nebo také na jednu z nejkrásnějších památek v Barceloně – Palau de la Música Catalana.

 

KRÁSY BARCELONY I

KRÁSY BARCELONY II

KRÁSY BARCELONY III

KRÁSY BARCELONY IV

KRÁSY BARCELONY V

KRÁSY BARCELONY VI

KRÁSY BARCELONY VII

KRÁSY BARCELONY VIII

KRÁSY BARCELONY IX

KRÁSY BARCELONY X

KRÁSY BARCELONY XI

 

Tomáš “Migueli“ Škurek

Prezident

Penya Barcelonista Lleó de Dues Cues
Diskuze

Migueli
Systémový administrátor

Po delší pauze. Teď byly přeci jen k vyřízení důležitější věci smiley

Další díl snad zase za měsíc smiley

07.10.2017, 09:42
Migueli
Systémový administrátor

Lanovka je top, jen je problém s frontou při cestě z přístavu. Ale stoji to za to! smiley

07.10.2017, 09:49
RafteR Migueli

Lanovka je hlavnne pekne posraná. Vzdy ked tam chcem ist, tak je zatvorena bud pre pocasie, alebo nejaky maintenace smiley

07.10.2017, 12:58
Migueli RafteR
Systémový administrátor

To se zatím naštěstí nestalo smiley

07.10.2017, 13:20
Migueli RafteR
Systémový administrátor

Myšleno mě osobně.

Jinak je to docela často no. Hlavně když fouká...

07.10.2017, 16:17
Migueli
Systémový administrátor

Dost lidí jede na Málagu a zrovna ten víkend v Barceloně probíhá něco jako den otevřených dveří. Takže se dostanete i tam, kde normálně ne smiley

08.10.2017, 15:21
pmadar1 Migueli

to sa mi páčismiley.
snáď sa s niekým aj uvidíme a pozdravíme.

09.10.2017, 11:35
Migueli pmadar1
Systémový administrátor

Určitě by to chtělo alespoň společnou fotku u znaku fanklubu na Camp Nou smiley

09.10.2017, 11:46
pmadar1 Migueli

tak. a lístky už mámsmiley. miqueli, veľká vďaka ešte raz a verejne. výborné miesta, slušná cena, nižšia, ako som mal v rozpočtesmiley.
už len rozplánovať dni a šup do Barcelonysmiley

13.10.2017, 09:24
Migueli pmadar1
Systémový administrátor

Rádo se stalo.

Pokud by si chtěl s plány pomoc - nějakou tu trasu doporučit nebo tak, tak se klidně ozvi smiley

13.10.2017, 09:35

Přidat komentář

Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit

Klubové novinky

Zobrazit více

Tabulka LaLigy

1. Athletic Club 0
2. Club Atlético de Madrid 0
3. CA Osasuna 0
4. Deportivo Alavés 0
5. CD Leganés 0
6. RCD Espanyol de Barcelona 0
Zobrazit celou tabulku

Ligoví střelci

Zobrazit celou tabulku

 

Chat