FC Barcelona 1:0 RCD Mallorca

28. kolo La Ligy proti sobě svedlo katalánskou Barcelonu, a překvapivého finalistu letošního ročníku Copa del Rey, Mallorcu. Před tímto zápasem se marodka domácích rozrostla na 6 jmen. Marcos Alonso sice v tomto týdnu poprvé od listopadu trénoval s týmem, ale na nominaci do zápasu to ještě nebylo. Další jména na seznamu zraněných před tímto zápasem byli Gavi, Baldé, Ferran Torres, a nově taky Frenkie de Jong, a Pedri.

Blaugranas měli před minulým zápasem La Ligy na San Mamés proti Bilbau šanci na to přeskočit v tabulce druhou Gironu. Díky bezbrankové remíze se to svěřencům za žluté karty distancovaného trenéra Xaviho však nepovedlo, a díky dvěma zraněním z první půle dokonce přišla jeho družina na nějaký čas o Pedriho, a Frenkieho de Jonga.

Do zápasu s Mallorcou tak před odvetou osmifinále Ligy mistrů proti Neapoli nastupovali domácí ve značně zdecimované sestavě. Díky žlutým kartám navíc chyběl třetí kapitán Araujo.

Dnešní duel přesně podle papírových předpokladů nastartovala velká územní převaha Barçy. Do startu třetí desetiminutovky střetnutí tato snaha však neměla většího významu. Ve 21. minutě však průnik Raphinhi byl zastaven faulem, který však musel posvětit VAR. Pokutového kopu se stejně jako například ve venkovním zápase proti Las Palmas chopil Ilkay Gündoğan.

Tentokrát však míč poslal do ideální výšky pro gólmana Predraga Rajkoviče, který se zneškodněním Němcovy penalty neměl větší obtíže. Na straně druhé se snažil kontrovat Larin. Jeho pokus však časnou intervencí zachránil stoper Pau Cubarsí. Do šaten po prvním poločase se tak týmy odebraly za stavu 0:0.

Druhou půli hlavičkou na břevno branky gólmana ter Stegena otevřel hostující útočník Muriqi. Střelecký pokus se mu však kvůli postavení mimo hru nezapočítal. Křídelník Yamal později na druhé straně rovněž poslal svůj střelecký pokus na tyč.

V 73. minutě zápasu byl už Yamal úspěšný, a poslal svůj tým do vedení. Milimetrově přesným obstřelem změnil průběžný stav utkání na 1:0 pro domácí Barçu. Mallorca už ve zbylé zhruba čtvrthodině utkání na Yamalův gól nebyla schopna zareagovat.

Mallorca na Olympijském stadionu padla nejtěsnějším možným rozdílem, a kapitán Blaugranas ter Stegen si tak připsal 3 čisté konto v řadě, a jeho tým důležité 3 body do tabulky. Další zápas čeká Barcelonu v úterý, kdy se poprvé od roku od 2020 bude snažit postoupit do čtvrtfinále Champions League. V odvetě se ji postaví italská Neapol.

8. března 2024, 21:00 Estadi Olímpic Lluís Companys Nova Sport 4

1 : 0 Javier Iglesias Villanueva