FC Barcelona 4:0 Getafe CF

26. kolo La Ligy proti sobě svedlo týmy Barcelony, a Getafe z předměstí Madridu. Hosté se před zápasem nacházeli na desátém místě tabulky, domácí naopak chtěli třemi body minimálně alespoň do pondělka přeskočit v tabulce druhou Gironu. Xavimu stejně jako v Neapoli chyběla čtveřice zraněných. Těmi byli Gavi, Baldé, Alonso, a Ferran Torres. Stratég domácích oproti již zmíněnému zápasu osmifinále Ligy mistrů udělal 3 změny v sestavě. Iñiga Martíneze, Pedriho a Yamala nahradili Cubarsí, Raphinha, a již uzdravený João Félix.

Již první minuty zápasu napověděly, že domácí Blaugranas budou těmi, kteří budou chtít v zápase razit ofenzivní pojetí hry. V prvním poločase v dresu Barçy se o šance starali zejména i nepříliš produktivní křídelníci Félix a Raphinha. Brazilec Raphinha se pak v minutě dvacáté po vysunutí od pravého obránce Koundého prosadil, a otevřel po defacto samostatném úniku z poloviny hřiště skóre zápasu. Mohl ještě nahrávat do prázdné brány na volného Félixe, ale příležitost využil gólovou střelou na vzdálenější tyč (1:0).

Zmíněná dvojice se pak starala i o další šance v utkání. Znovu z půle hřiště tentokrát parádním dlouhým míčem poslal Raphinha Félixe do šance tváří v tvář gólmanu Soriovi, ten však reflexivně nohou zatím držel rozdíl ve skóre pouze jako jednobrankový. Další šanci těchto dvou pak totálně zazdil Raphinha, když se snažil Félixovi přihrávat do prázdné brány, ale přihrávka nebyla ideální. Portugalec tak byl vyhnán do pozic, které rozhodně nebyly gólové. Na druhé straně pak dalekonosným pokusem hrozil stoper Alderete. Ter Stegen však byl připraven, a nedovolil hostům změnu skóre. Po poločase tak na ukazateli skóre svítilo 1:0 pro domácí Barcelonu.

Druhý poločas pak šancí otevřel hostující Milla. Jeho střelecký pokus po skákavé střele skončil na tyči branky ter Stegena. Na druhé straně gólem kontrovali domácí hráči Barçy. Raphinha nahrávkou vysunul do úniku po křídle netradičně stopera toho času hrajícího na postu defenzivního záložníka Andrease Christensena. Ten skvěle předložil míč před prázdnou bránu Félixovi, který s přehledem zvýšil rozdíl ve skóre na rozdíl dvou branek (2:0). Za ani ne deset minut poté se po závaru v pokutovém území prosadil čtvrtý kapitán Blaugranas Frenkie de Jong, kterému podobně jako Christensen Félixovi poslal míč do vyložené gólové pozice Raphinha. Nizozemec se stejně jako Félix nemýlil (3:0). Již v nastavení střídající ,,El Tigrinho" Vitor Roque střílel, gólman Soria ale míč vyrazil. Na něj však byl připraven rovněž střídající Fermín López, který pohodovou dorážkou do prázdné brány uzavřel střelecký účet celého zápasu (4:0).

Xaviho svěřenci si tak mohli za domácí zápas proti Getafe po skvělém výkonu připsat do tabulky další 3 body, a minimálně pondělka přeskočili v tabulce druhou Gironou. Další zápas odehrají v rámci 27. kola La Ligy na San Mamés příští neděli od 21:00 proti domácímu Bilbau.

24. února 2024, 16:15 Estadi Olímpic Lluís Companys Nova Sport 4

4 : 0 Alejandro Muñiz Ruiz