RCD Mallorca 0:4 FC Barcelona

Barceloně se restart ligy povedl náramně. Mallorku přehrála o čtyři branky.

Lídrovi soutěže se vydařil už vstup do zápasu, neboť po minutě a pěti sekundách Vidal hlavou poslal do sítě krásný balón od Alby. Barçu brzké vedení nakoplo, takže Mallorcu ještě několikrát zmáčkla, ovšem bez gólového efektu.

Domácí zahrozili první střelou na bránu až zhruba v polovině poločasu, kdy se proti aktivnímu Kubovi musel vytáhnout brankář Ter Stegen. Nebyla to zdaleka poslední dobrá šance, kterou si Mallorca vytvořila, když hosté zvolnili, jenže jí chybělo lepší zakončení.

Barcelona tak mohla ve 37. minutě vedení zdvojnásobit: Messi procpal míč na Braithwaita a ten se pravačkou nemýlil. Pro Dána to byl první gól v dresu blaugranas.

Ve druhé půli po šancích Budimira a Kuba se poprvé od svého zranění dostal do hry i Suárez, jenž byl jedním z pěti střídajících hráčů na barcelonské straně. Krátce poté Reina připravil Braithwaita o radost ze druhého gólu – míč šel těsně vedle pravé tyče. A následně po Messiho centru napálil Araújo tu levou.

Mrzet to však Katalánce nemuselo, protože v 79. minutě rozhodli o tom, že se žádné drama konat nebude. Messi dalším pěkným obloučkem poslal za obranu Albu a levý bek zvýšil na 0:3. V nastavení pak ke dvěma asistencím kapitán Messi přidal také gól, když si posunul míč na pravačku a zavěsil ranou z penaltového puntíku.

13. června 2020, 22:00 Visit Mallorca Estadi, Palma Digi Sport 1 (21:55)

RCD Mallorca

0 : 4 Carlos Del Cerro Grande (Madrid)

2' Vidal (Alba)
  37' Braithwaite (Messi)
  42' Vidal
  73' Alba
  79' Alba (Messi)
Rodríguez 86'
  90+2' Messi (Suárez)

Reina - Pozo, Valjent, Raíllo, Sastre (46' Lago) - Kubo, Pedraza (57' Pedraza), Sevilla (84' Salibur), Rodríguez - Budimir (85' Prats), Hernández (46' Gámez)

ter Stegen - Roberto (71' Semedo), Piqué, Araújo, Alba - Vidal (46' Rakitič), Busquets (71' Arthur), de Jong (84' Firpo) - Messi, Griezmann (57' Suárez), Braithwaite

Zdroje: fcbarcelona.com