Deportivo Alavés 1:3 FC Barcelona

Katalánská Barcelona nastoupila ve Vitorii-Gasteiz v rámci 23. kola La Ligy proti domácímu Alavésu. Trenér Xavi Hernández a jeho družina vyrukovala do zápasu s přímo obří marodkou. Z důvodu zranění v nominaci nebyli ter Stegen, Alonso, Baldé, Gavi, Raphinha, Ferran Torres, Félix, a Roberto. Do zápasu už alespoň byl schopen nastoupit uzdravený stoper Iñigo Martínez. Barcelona  se vítězstvím chtěla zuby nehty bodově alespoň trochu přiblížit vedoucímu duu Girona - Real Madrid.

Domácí Alavés do zápasu vstoupil velmi aktivně, avšak ani Barcelona nezůstala pozadu. Hrál se na obě strany opravdu velmi otevřený fotbal. Na pozici pivota poprvé nastoupil stoper Christensen, vedle kterého hrál s touto pozicí mnohem zkušenější Frenkie de Jong. V základu hostí nechyběli ani například šestnáctiletý Lamine Yamal, a polský útočník Lewandowski. Ten pak zkraje třetí dvacetiminutovky otevřel skóre utkání. Po přihrávce od Gündoğana lobem překonal domácího gólmana Siveru, a poslal Katalánce do vedení (0:1).

Po gólu polského útočníku Barcelona pak dlouhé minuty držela míč na svých kopačkách. Této územní převaze chyběl pouze druhý gól ze strany hostí. Přítrž tomuto plánu chtěl udělat o necelou čtvrthodinku později domácí Guridi. Jeho hlavičku však zpacifikoval výtečný Peña. Ten si posléze pohlídal i poslední závar před koncem poločasu, a Blaugranas si tak do kabin odnesli vedení 0:1.

Druhou půli utkání posléze otevřel skvělou gólovou přihrávkou Pedri. Jeho centr si našel ve formě hrajícího Ilkaye Gündoğana, který jako zkušený mazák zavěsil, a poslal svůj tým do dvoubrankového vedení (0:2). Domácí ovšem reagovali okamžitě. Omorodion si na druhé straně hřiště v pokutovém území odskočil od kapitána Barçy Arauja, a Alavés byl tak zničehonic na dostřel (1:2).

Skvěle hrající Gündoğan musel ovšem v minutě 60. střídat, a na trávník za něj přišel Brazilec Vitor Roque. Ten po necelých čtyřech minutách na hřišti podruhé ve dvou zápasech skóroval, a Katalánci najednou zase vedli o 2 branky. ,,El Tigrinho" se ovšem zásluhou rozhodčího Munuery o 10 minut později poroučel ze hřiště. Ještě v mezičase totiž za úder loktem obdržel první žlutou kartu, a zanedlouho kopačkou líznul jednoho z domácích obránců, za což viděl kartonek žluté barvy podruhé, protože sudí Munuera zřejmě nebyl v tento moment duchem na hřišti, a poslal hosty do deseti.

Vyloučení se snažil hostující trenér Xavi alespoň kompenzovat dvojicí defenzivních střídání. Na hřiště poslal defenzivního Romeua, a navrátilce na trávníky Iñiga Martíneze. I jejich zásluhou se podařilo Barceloně udržet stav 1:3 až do konce utkání, a přivést tak z města Vitoria-Gasteiz na severu Španělska všechny 3 body.

Další zápas čeká Katalánce za týden v neděli. Na domácí půdě od 21:00 nastoupí v rámci 24. kola La Ligy proti Granadě.

3. února 2024, 18:30 Mendizorroza Nova Sport 3

Deportivo Alavés

1 : 3 Juan Martínez Munuera

Omorodion 12'
  22' Lewandowski (Gündoğan)
  49' Gündoğan (Pedri)